Lasīšanai: 1 minūte

Vai ir iespējams atsaukt dāvinājumu, ja apdāvinātā persona ir mirusi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. februārī, 2023
Anna

Tēvs noformēja dzīvokli kā dāvinājumu uz meitas vārda. Meita nomira, viņa nebija precējusies, bērnu nav. Kā tēvs var atgūt dzīvokli? Paldies!

A
atbild:
17. martā, 2023

Konkrētā dāvinājuma līguma atsaukšanas iespējas ir jāvērtē individuāli, skatoties līguma nosacījumus. Piemēram, vai dāvinājumā bija iekļauts arī uzlikums, vai bija citi nosacījumi. Izvērtēt dāvinājuma līguma nosacījumus jums palīdzēs notārs.

Tēvam ir tiesības pieteikties pie notāra par mantinieku meitas atstātajam mantojumam. Mantot atsevišķi tikai dzīvokli nevar, jo mantojuma tiesības attiecas uz visu mantojumu kopumā, tas ir noteikts LR Civillikuma 382. pantā.

Zvērinātu notāru kontakti ir pieejami šeit.