TĒMA: Mājoklis

Darbi kopīpašumā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. februārī, 2023
Jeļena

Sveicināti! Manā dzīvoklī, kas atrodas otrajā stāvā, divstāvu mājā, uz griestiem un sienām visās telpās ir melns un balts pelējums. Esam spiesti katru nedēļu tīrīt, izmantojot speciālo ķīmiju. Rīgas namu apsaimniekotājs jau vairākus gadus nesteidzas palīdzēt. Vēlamies uzzināt, kur mums vērsties? Kādi dokumenti jākārto, lai mums būtu tiesības, piemēram, iztīrīt bēniņus, apstrādāt, apsiltināt grīdu, tādējādi atbrīvojoties no mitruma un, cerams, arī pelējuma attiecīgajos kvadrātmetros virs mūsu dzīvokļa. Apdzīvot bēniņus nav plānots.

A
atbild:
03. februārī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pantam dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga izlemt ikvienu jautājumu, kas attiecas uz kopīpašumā esošo daļu. Ja vēlaties iztīrīt bēniņus, siltināt grīdu un veikt citus darbus kopīpašumā, par to ir jāvienojas dzīvokļu īpašniekiem, jāparedz šiem darbiem finanšu līdzekļi un jāuzdod mājas pārvaldniekam veikt konkrētos darbus.

Dzīvokļu īpašnieku kopība par savā kompetencē esošajiem jautājumiem lēmumus var pieņemt šādā veidā:

  • dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē (19. pants);
  • nesasaucot dzīvokļu īpašnieku kopsapulci, – aptaujas veidā (turpmāk – aptaujas veidā) (20. pants);
  • citādi savstarpēji vienojoties (21. pants).

Dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam un ir pieņemts, ja “par” balsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļu īpašumiem, izņemot tos gadījumus, kuros šī likuma 17. pantā paredzēts cits lēmuma pieņemšanai nepieciešamais balsu skaits vai lielāku nepieciešamo balsu skaitu noteikusi pati dzīvokļu īpašnieku kopība.