E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28477
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Bērnam piekrītošo mantojumu izvērtē bāriņtiesa

J
jautā:
21. janvārī, 2023
Agrita

Labdien! Ja tēvam īpašumā ir 20 ha zemes, no tiem hektārs meža, kredīts 20 tūkstošu eiro apmērā, divi dzīvokļi. Vai tēva nāves gadījumā nepilngadīgie bērni un sieva drīkst pilnībā atteikties no mantojuma (gan zemes, gan dzīvokļiem, gan kredīta)? Vai bāriņtiesa necels pretenzijas, ka bērni atsakās? Tēvs ir no daudzbērnu ģimenes, un starp brāļiem pastāv nerakstīta vienošanās, ka zemē, lai gan oficiāli tā ir noformēta uz viena brāļa vārda, saimnieko visi.

A
atbild:
30. janvārī, 2023

Sieva drīkst atteikties no viņai piekrītošās mantojuma daļas, savukārt atteikšanās no nepilngadīgajiem bērniem piekrītošā mantojuma ir jāsaskaņo ar bāriņtiesu, jo bērna likumīgajam pārstāvim (mātei) ir jārīkojas bērna interesēs. Bāriņtiesas kompetencē ir vērtēt, vai mantojums nav pārlieku apgrūtināts ar parādiem un vai to pieņemt ir bērna interesēs. Jānorāda, ka bērna vārdā mantojumu jebkurā gadījumā drīkst pieņemt tikai ar inventāra tiesībām, kas nozīmē, ka ir jāsastāda mantas inventāra saraksts. Mantojuma pieņemšana ar inventāra tiesībām nozīmē, ka mantinieks tiek atbrīvots no pienākuma segt parādu no paša mantas, parādus sedzot tikai ar saņemto mantojumu (skat. Civillikuma 708. un turpmākos pantus).

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU