Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Rēķinu nomaksas kavējuma procenti

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. janvārī, 2023
Olegs

Vai namu pārvaldes piemērotais līgumsods 0,5% dienā par komunālo pakalpojumu apmaksas nokavēšanu ir taisnīgs un likumīgs?

A
atbild:
23. janvārī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 10. pants nosaka: “Dzīvojamās mājas īpašnieks uzdod pārvaldniekam pārvaldīšanas uzdevumu, rakstveidā noslēdzot ar viņu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas līgumu. Dzīvokļu īpašnieki pārvaldīšanas līgumu slēdz saskaņā ar dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu, kas pieņemts Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajā kārtībā. Noslēgtais pārvaldīšanas līgums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam.”

Ja atbilstoši noslēgtajam pārvaldīšanas līgumam ir noteikta kavējuma nauda par rēķinu nomaksu 0,5% dienā, tad tā ir jāmaksā visiem dzīvokļu īpašniekiem – rēķinu nomaksas kavētājiem.