TĒMA: Veselība

Gadījumi, kad ir nepieciešama obligātā veselības pārbaude

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. janvārī, 2023
Jānis

Labdien! Es vēlos strādāt par automehāniķi. Vai šajā gadījumā man ir jāiziet obligātā veselības pārbaude?

A
atbild:
16. februārī, 2023
Olga Lauva
juriste

Saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 219 “Kārtība, kādā veicama obligātā veselības pārbaude” darba devējam jārūpējas par darbinieku veselību un jānodrošina tās regulāra kontrole. Pārbaužu biežumu nosaka darba devējs, ņemot vērā darbinieka darba specifiku un riskus.

Obligātā veselības pārbaude tiek veikta tiem nodarbinātajiem, kuru veselības stāvokli ietekmē vai var ietekmēt veselībai kaitīgi darba vides faktori, kā arī nodarbinātajiem, kuriem darbā ir īpaši apstākļi.

Obligātā veselības pārbaude jāveic visiem darbiniekiem:

  • stājoties darbā, – pirms darba līguma noslēgšanas (pirmreizējā veselības pārbaude);
  • regulāri, saņemot darba devēja norīkojumu (periodiskā veselības pārbaude);
  • mainoties darba vides faktoriem vai darba apstākļiem, veselības traucējumu, biežas vai ilgstošas darbnespējas gadījumā (ārpuskārtas jeb papildu pārbaude).