Lasīšanai: 1 minūte

Ja uzturlīdzekļi tiek maksāti ar nokavēšanos

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. janvārī, 2023
Dace

Vai likumā ir atrunāts, cik ilgā laikā jāmaksā uzturlīdzekļi, ja nav atsevišķas savstarpējas vienošanās, bet tikai tiesas lēmums, ka cilvēkam tas vispār ir jādara? Mūsu gadījumā tikai katra mēneša beigās saņemu uzturlīdzekļus (valstī noteikto minimumu) par iepriekšējo mēnesi.

A
atbild:
20. februārī, 2023

Likumā nav atrunāts konkrēts termiņš (datums), kad ir jāmaksā uzturlīdzekļi. Puses par to var vienoties patstāvīgi, noslēdzot vienošanos.

Ja uzturlīdzekļi tiek maksāti par iepriekšējo mēnesi, vecākam uzkrājas uzturlīdzekļu parāds par vienu mēnesi minimālo uzturlīdzekļu noteiktajā apjomā. Tāpēc šajā gadījumā var vērsties pie zvērināta tiesu izpildītāja, iepriekš saņemot izpildu rakstu no tiesas, kas ir izdevusi spriedumu par uzturlīdzekļu piedziņu. Zvērināts tiesu izpildītājs veiks piespiedu piedziņu par vienu mēnesi, papildus pievienojot savas izmaksas par piedziņu.