Lasīšanai: 1 minūte

Darbinieka uzteikuma termiņš vispārējā kārtībā ir viens mēnesis

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. janvārī, 2023
Anna

Labdien! Tiku pieņemta darbā uz noteiktu laiku: darbinieka slimības laiku. Darbinieks uzrakstīja atlūgumu, ar mani jauns līgums netika noslēgts, lai gan turpinu strādāt un nodokļi tiek maksāti. Vai, pārtraucot darba attiecības, ir jāatstrādā mēnesis, ja jauns līgums nav noslēgts?

A
atbild:
18. janvārī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 45. panta ceturtā daļa nosaka: “Ja, beidzoties termiņam, uz kādu noslēgts darba līgums, neviena no pusēm nav pieprasījusi izbeigt darba līgumu un darba tiesiskās attiecības faktiski turpinās, darba līgums uzskatāms par noslēgtu uz nenoteiktu laiku.”

Tas nozīmē, ka jūsu darba līguma statuss šobrīd ir – darba līgums uz nenoteiktu laiku. Jauns darba līgums ar jums nav jānoslēdz.

Ja izlemsiet darba attiecības neturpināt un iesniegsiet uzteikumu atbilstoši Darba likuma 100. pantam, tad uzteikuma termiņš būs viens mēnesis, ja ar darba devēju nevienosities par īsāku laiku.