E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28282
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Veselība
1
2
1
2

Psihiatra izziņas apmaksa

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. janvārī, 2023
Vladimirs

Sveiki! Es samaksāju par psihiatra izziņu medicīnas komisijai, lai saņemtu vadītāja apliecību, taču es to neizmantoju un uzzināju, ka tā ir lētāka citā vietā. Vai es varu atgūt par izziņu samaksāto naudu, lai to nopirktu citur? Paldies!

A
atbild:
17. janvārī, 2023
Olga Lauva
juriste

Kārtību, kādā veicamas transportlīdzekļu vadītāju medicīniskās pārbaudes, nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 940 “Noteikumi par veselības pārbaudēm transportlīdzekļu vadītājiem un personām, kuras vēlas iegūt transportlīdzekļu vadītāju kvalifikāciju, kā arī par pirmstermiņa veselības pārbaudes izdevumu segšanas kārtību”.

Psihiatra un narkologa atzinums ir slēdziens par veselības stāvokļa atbilstību noteiktiem darbiem saistībā ar obligātajām veselības pārbaudēm nodarbinātajiem vai noteiktu tiesību iegūšanai, piemēram, ieroča nēsāšanas un glabāšanas atļaujas saņemšanai, transportlīdzekļa vadīšanai, kā arī slēdziens piemērotībai dienestam Zemessardzē, bāriņtiesas kompetencē esošu jautājumu risināšanai, darbam civilajā aviācijā u. c.

Atbilstoši noteikumu 23. punktam maksājuma apmēru par veselības pārbaudi nosaka saskaņā ar ārstniecības iestādes apstiprinātu cenrādi.

Lai saņemtu izziņu vai atzinumu, parasti ārstniecības iestādē ir jāierodas personīgi, līdzi ņemot pasi vai personas apliecību (eID karti), un uz vietas jāaizpilda iesniegums.

Ņemot vērā iepriekš minēto, aicinu Jūs sazināties ar ārstniecības iestādi, kurā veicāt maksājumu, jo medicīnisko izziņu ārstniecības iestāde ievada Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) informācijas sistēmā.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 60 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas