Vai pārrēķina atlīdzību

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. janvārī, 2023
JOLANTA

Labdien! Vēlos uzzināt, vai 3. grupas invalīdam, kurš strādā un saņem invaliditātes atlīdzību, ir tiesības rakstīt iesniegumu, lai tiktu pārskatīta invaliditātes atlīdzība? Ja ir, tad par kādu periodu? Paldies!

A
atbild:
23. janvārī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja tā ir atlīdzība par darbspēju zaudējumu, tad to pārrēķina ar dienu, kad saskaņā ar Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas lēmumu mainās darbspēju zaudējuma novērtējums (procentos). Ikgadējā pensiju indeksācijā indeksē arī apdrošināšanas atlīdzības par darbspēju zaudējumu, kas piešķirtas saskaņā ar likumu “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām”, ja apdrošināšanas gadījums (noticis nelaimes gadījums darbā vai konstatēta arodslimība) iestājies pēc 1997. gada 1. janvāra.

Ja jums ir jautājumi par atlīdzību individuālā situācijā, jāsazinās ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA), rakstot uz e-pasta adresi: konsultacijas@vsaa.gov.lv vai zvanot uz tālruņa numuru: 64507020.