Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pirmsskola

Vai katras pirmsskolas grupas telpās jābūt apģērbu un apavu žāvējamajiem skapjiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
28. decembrī, 2022
Emīlija

Labdien! Vai apģērbu un apavu žāvējamie skapji ir obligāta prasība katras pirmsskolas grupas telpās? Ja ir, lūdzu, norādiet likuma pantu! Jau iepriekš pateicos par atbildi!

A
atbild:
10. janvārī, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 890 “Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu” V daļas “Telpu iekārtojums” 31. punktā noteikts: “Ģērbtuvē ierīko individuālus skapjus vai plauktus katra bērna apģērba un apavu glabāšanai, kā arī vietu bērnu apģērba un apavu žāvēšanai.”

No minētās normas izriet, ka pirmsskolas ģērbtuvēs, kuras parasti iekārto katras pirmsskolas grupiņas telpās, ir jābūt vietai bērnu apģērbu un apavu žāvēšanai, bet nav noteikts, ka obligāti jābūt apģērbu un apavu žāvējamajiem skapjiem. Līdz ar to pirmsskolas izglītības iestāde var izvēlēties arī citu tehnisko risinājumu apģērbu un apavu žāvēšanai.