Lasīšanai: 1 minūte

Kā var noskaidrot, kad jāierodas darbā pēc BKA

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. decembrī, 2022
Kitija

Labdien!
Vēlos precizēt, kad man jāatsāk darba gaitas pēc BKA.
BKA ņēmu uz pusotru gadu.
Bērns piedzima 17.09.2021.
03.11.2021. beidzās lapa B.
Paldies!

A
atbild:
29. decembrī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bērna kopšanas atvaļinājuma termiņu darbinieks norāda savā iesniegumā. Šo atvaļinājumu parasti piešķir, kad ir noslēgta darbnespējas lapa B par dzemdību atvaļinājumu.

Tādējādi droši un arī koleģiāli ir jautājumu par BKA termiņa beigām pārjautāt darba devējam, piemēram, piezvanot vai uzrakstot e-pastu, īsziņu.

Ja BKA ir piešķirts uz pusotru gadu (18 kalendāra mēnešiem), sākot ar 03.11.2021., tad darbā būtu jāatgriežas 04.05.2023. Ņemot vērā, ka 4. maijs ir valsts svētku diena, darbā būtu jāierodas nākamajā dienā – 5. maijā.

Papildus norādāms, ka darbinieks par savu atgriešanos darbā pēc pilnībā izmantota BKA ir aicināts darba devēju informēt vismaz nedēļu iepriekš.