TĒMA: Veselība

Ārsti ir tiesīgi izrakstīt kompensējamās zāles

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. decembrī, 2022
Gita

Labdien! Manam vīram jālieto asins šķidrināmās zāles “XARELTO”, viņš tās lieto jau 7 gadus. Pašreiz viņam ir 63 gadi. Šīs zāles ir iekļautas Kompensējamo zāļu sarakstā. Kādos gadījumos tiek piemērota kompensācija, jo zāles vienmēr tiek izrakstītas par pilnu samaksu? Paldies!

A
atbild:
03. janvārī, 2023
Olga Lauva
juriste

Ņemot vērā Nacionālā veselības dienesta tīmekļvietnē norādīto informāciju, ārsti, ievērojot pacientam noteikto diagnozi, ir tiesīgi izrakstīt kompensējamās zāles un medicīniskās ierīces. Ar ārstu sarakstu, kuri ir tiesīgi izrakstīt kompensējamos medikamentus un medicīniskās ierīces, var iepazīties Nacionālā veselības dienesta tīmekļvietnē, sadaļā “Līgumiestāžu saraksts”.

Zāles un medicīniskās ierīces, kas ir iekļautas valsts Kompensējamo zāļu sarakstā, tiek apmaksātas 100%, 75% un 50% apmērā, ņemot vērā pacientam noteikto diagnozi.

Kompensējamo zāļu saraksts sastāv no:

  • A saraksta – tajā ir iekļauti līdzvērtīgas efektivitātes medikamenti;
  • B saraksta – tajā iekļautajiem medikamentiem Kompensējamo zāļu sarakstā nav līdzvērtīgas efektivitātes zāļu;
  • C saraksta – tajā tiek iekļautas zāles, kuru izmaksas viena pacienta ārstēšanai gadā pārsniedz 4268,62 eiro, un ražotājs zāļu kompensācijas izdevumus noteiktam pacientu skaitam apņemas segt no saviem līdzekļiem;
  • R saraksta – tajā iekļauj tādas zāles un medicīniskās ierīces, kuras paredzētas retu slimību ārstēšanai.