Kā maksā vecāku pabalstu, ja tā saņēmējs strādā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. decembrī, 2022
Viktorija

Labdien! Esmu bērna kopšanas atvaļinājumā (jau gadu no pieteiktā pusotra gada). Janvārī vēlējos uzsākt darba attiecības. Vai ir iespējams saņemt neizņemto bērna kopšanas atvaļinājumu, pildot darba pienākumus un piesakot pabalstu kā strādājošai personai? Vai tas tiks piemērots pēc jaunā regulējuma? Paldies!

A
atbild:
09. decembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vienlaikus nevarat būt gan darbā, gan bērna kopšanas atvaļinājumā. Ja, saņemot vecāku pabalstu, sāksiet strādāt, tas nozīmēs, ka vairs nebūsiet bērna kopšanas atvaļinājumā. Taču vecāku pabalstu maksā arī tad, ja strādā un neatrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, tomēr tas tiek maksāts samazinātā apmērā. Ja janvārī sāksiet strādāt, vecāku pabalstu izmaksās 50% no piešķirtā pabalsta apmēra. Pašreiz, ja vecāku pabalsta saņēmējs strādā, izmaksā 30%. Jaunā norma par pabalsta apmēra palielināšanu vecākiem, kuri vienlaikus to saņem un strādā, būs spēkā no 2023. gada janvāra un attieksies uz visiem vecāku pabalsta saņēmējiem.