Vai maksās maternitātes pabalsta otro daļu, ja pārtrauc darba attiecības

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. decembrī, 2022
Laura

Labdien! No novembra sākuma atrodos pirmsdzemdību atvaļinājumā (B lapa), man jau ir izmaksāta maternitātes pabalsta 1. daļa. Tagad esmu pārtraukusi darba attiecības. Vai man, neskatoties uz darba attiecību pārtraukšanu, ir tiesības arī uz maternitātes pabalsta 2. daļu un arī uz vecāku pabalstu? Kā arī vai abu pabalstu apmērs, ja man ir uz to tiesības, tiks skaitīts no manām iemaksām tajā laikā, kad biju darba attiecībās? Respektīvi, vai pabalstu apmērs man tagad mainīsies, ja vairs nestrādāju?

A
atbild:
11. decembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja piešķirts maternitātes pabalsts, neraugoties uz to, ka pārtrauktas darba attiecības, to izmaksās arī par darbnespējas lapas B otro daļu. Pēc tam būs tiesības saņemt arī vecāku pabalstu.

Gan maternitātes, gan vecāku pabalstu aprēķina no vidējās iemaksu algas par 12 mēnešu periodu, šo periodu beidzot divus kalendāros mēnešus pirms mēneša, kurā iestājies apdrošināšanas gadījums: maternitātes pabalstam datums, kurā sācies grūtniecības atvaļinājums (izsniegta darba nespējas lapa B); vecāku pabalstam  datums, ar kuru piešķir vecāku pabalstu.

Tātad pabalstus aprēķinās no darba algas, kuru saņēmāt, kad bija darba attiecības.