Labdien! Jautājums par tiesu izpildītāja uzlikto liegumu transportlīdzeklim. Vispirms izskaidrošu situāciju. Esmu citas valsts pilsone ar īslaicīgu uzturēšanās atļauju Latvijā. Zaudēju Latvijas pilsonību pirms pieciem gadiem. Pirms atteikšanās no pilsonības tika veiktas pārbaudes par manām parādsaistībām un visiem nodokļu maksājumiem, jo citādi nebūtu atļauts atteikties no pilsonības. Pagājušajā gadā atbraucu pie ģimenes Latvijā un iegādājos mašīnu. Kad pēc gada vajadzēja veikt tehnisko apskati, izrādījās, ka nevaru to izdarīt, jo jau gadu uzlikts liegums. Telefoniski sazinājos ar sievieti, kuras numurs bija uzrādīts CSDD, noskaidroju, ka viņa atjaunojusi parāda piedziņu par 2008. gadā nesamaksāto kredītu. Un tiesu izpildītājs uzsāks transportlīdzekļa atsavināšanu, ja nemaksāšu. Nekādu vēstuļu vai ziņu par to, ka man būtu kaut kas nenomaksāts. Ja bija palikuši kaut kādi parādi, kāpēc 14 gadus neko neesmu zinājusi par to? Vai ir tiesības piedzīt kaut kādu parādu vai arestēt īpašumu citas valsts pilsonim? Vai nav iestājies noilgums?
Kā tas izriet no jautājuma, jums bija nenokārtas parādsaistības (kredīts) 2008. gadā. Parāda piedziņa šobrīd tiek veikta Civilprocesa likuma noteiktajā kārtībā, pamatojoties uz izpildu dokumentu (Civilprocesa likuma 540. panta izpratnē). Tas nozīmē, ka parāda piedziņa tika realizēta tiesas ceļā un tiesu izpildītajam kreditors iesniedza izpildu dokumentu sprieduma piespiedu izpildei.
Civilprocesa likuma 546. pants nosaka:
Civilprocesa likuma 563. panta 1. daļas 4. punkts noteic, ka izpildu lietvedību pēc ieinteresētās personas lūguma izbeidz, ja šim piedziņas veidam notecējis likumā noteiktais noilguma termiņš.
Ja likumā noteiktais noilguma termiņš nav notecējis, tiesu izpildītājs jebkurā laikā (vai kad tas kļūst iespējams) ir tiesīgs vērst piedziņu uz parādnieka kustamo vai nekustamo īpašumu.
Ņemot vērā tiesu izpildītāja veiktās darbības, pirmšķietami secināms, ka piedziņas veidam nav notecējis likumā noteiktais noilguma termiņš. Lai precīzi izvērtētu noilguma tecējuma termiņu (vai tā pārtraukumu), nepieciešams noskaidrot tiesas nolēmuma spēkā stāšanās datumu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 200 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!