Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atvieglojuma summu neapliek ar nodokli

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
24. novembrī, 2022
Jānis

Labdien! Darbā saņemu “cieto algu”. Nesen norādīju meitiņu kā apgādājamo personu. Vai alga paliek nemainīga arī tad, ja ir nodokļu atvieglojumi?

A
atbild:
25. novembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nodokļa atvieglojums par apgādājamo ir 250 eiro mēnesī. Tas nozīmē, ka šādai algas daļai netiek aprēķināts nodoklis. Nodokļa atvieglojumu par apgādībā esošu personu piemēro ar dienu, kurā uz to ir radušās tiesības. Ja nodokļa atvieglojums ir piemērojams, tad neto algai jābūt lielākai.

Ja nodokļa atvieglojums nav piemērots, iemesls jāuzzina savas darbavietas grāmatvedībā.