Lasīšanai: 1 minūte

Kas ir tiesiskā pamatojuma dokuments

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. novembrī, 2022
Irina Kļujeva

Kā un kur es varu iegūt informāciju par tiesiskā pamatojuma dokumentu?

A
atbild:
29. novembrī, 2022

Tiesiskā pamatojuma dokuments ir dokuments, kas apliecina kādas tiesības. Diemžēl nav precizēts, par kādu tiesību pamatošanu ir jautājums. Piemēram, tiesiskā pamatojuma dokuments dzīvošanai īres dzīvoklī ir īres līgums, zemes kadastrālās uzmērīšanas tiesiskā pamatojuma dokuments ir zemes ierīcības projekts un vietējās pašvaldības lēmums par zemes ierīcības projekta apstiprināšanu, īpašuma tiesību tiesiskā pamatojuma dokuments var būt pirkuma līgums, dāvinājuma līgums u. tml. Līdz ar to tiesību pamatojuma dokuments būs atbilstošs tiesībām, kuras jāpamato.