Lasīšanai: 1 minūte

Līdz noteiktam vecumam bērns ir jānodrošina ar uzturlīdzekļiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. novembrī, 2022
Inga

Labdien! Līdz cik gadiem ir jāmaksā uzturlīdzekļi bērnam, ja viņš studē un pats nevar sevi nodrošināt?

A
atbild:
14. decembrī, 2022

Civillikuma 179. pantā ir norādīts, ka bērns ir jānodrošina ar uzturlīdzekļiem, līdz tas spēj sevi apgādāt pats, kas nozīmē – strādāt un saņemt par to samaksu.

Civillikumā nav norādīts konkrēts bērna vecums, līdz kuram viņš ir jāapgādā. Taču praksē parasti ir pieņemts, ka uzturlīdzekļi tiek maksāti, līdz bērns sasniedz 24 gadu vecumu. Tas ir vecums, kad bērns, pabeidzot skolu, turpina studēt un pabeidz izglītības iestādi, piemēram, universitāti.