Šogad dzimušiem bērniem vecāku pabalsts nav obligāti dalāms

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. novembrī, 2022
Sanija

Labdien, vēlējos uzzināt, vai bērna kopšanas atvaļinājums pēc izmaiņām, kas stājas spēkā no šī gada augusta, tiek sadalīts? Respektīvi, ja šī atvaļinājuma laiks ir 1,5 mēneši, tad viens no vecākiem atrodas 1,3 mēnešu atvaļinājumā un otrs 2 mēnešu atvaļinājumā? Vai viens drīkst atrasties 1,5 un otrs 2 mēnešus? Un vai abi vecāki šo laiku var izmantot reizē?

A
atbild:
09. novembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” grozījumi, kas stājās spēkā šā gada 1. augustā, maina paternitātes pabalsta piešķiršanas un izmaksas nosacījumus, kā arī paplašina personu loku, kurām ir tiesības uz paternitātes pabalstu. Proti:

  • bērna tēvs paternitātes pabalstu var saņemt par 10 darba dienām;
  • gadījumā, ja bērna paternitāte nav atzīta vai noteikta, bērna tēvs ir miris vai viņam ir pārtrauktas aizgādības tiesības, 10 darba dienu paternitātes pabalstu varēs saņemt arī cita persona, lai tā pēc bērna mātes lūguma varētu iesaistīties bērna aprūpē.

Vecāku pabalsta jaunā kārtība – par šī pabalsta dalīšanu starp vecākiem – ir noteikta šī likuma citos grozījumos, tie stāsies spēkā 2023. gada 1. janvārī, un šī kārtība paredzēta no nākamā gada dzimušajiem bērniem.