Par valodas prasmes apliecinājumu pastāvīgās uzturēšanās atļaujai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. novembrī, 2022
Sandra

Labdien! Vēlos precizēt, vai mammai, kurai ir Krievijas pilsoņa pase un pastāvīga uzturēšanās atļauja, kuras termiņš beigsies 2023. gada augustā, piesakot uzturēšanās atļaujas pagarināšanu, būs nepieciešama valsts valodas zināšanu kategorijas apliecība, ja pilngadīgais bērns ir Latvijas Republikas pilsonis?

A
atbild:
28. novembrī, 2022

Izmaiņas Imigrācijas likumā, kas stājās spēkā 2022. gada 24. septembrī (Pārejas noteikumu 58. punkts) paredz, ka Krievijas Federācijas pilsoņiem, kuri pirms citas valsts pilsonības saņemšanas bijuši Latvijas pilsoņi vai Latvijas nepilsoņi un uzturas Latvijā ar pastāvīgās uzturēšanās atļauju, pastāvīgās uzturēšanās atļauja ir derīga līdz 2023. gada 1. septembrim. Ja minētais attiecas uz jūsu māti un viņa vēlas atkārtoti saņemt pastāvīgās uzturēšanās atļauju, tad līdz 2023. gada 1. septembrim Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) jāiesniedz apliecinājums par valsts valodas apguvi atbilstoši Imigrācijas likuma 24. panta piektajā daļā noteiktajam (nokārtota valsts valodas zināšanu pārbaude (A2 līmenis)). Pastāvīgās uzturēšanās atļauja personai netiek izsniegta arī, ja izpildās kāds no Imigrācijas likuma 34. panta pirmās daļas nosacījumiem.

Neskaidrību gadījumā aicinu vērsties PMLP.