Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai ir tiesības uz agrāku pensionēšanos

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
20. oktobrī, 2022
Marita

Vai 1961. gadā dzimusi sieviete, kurai ir piešķirta 3. invaliditātes grupa uz mūžu var doties pensijā (atviegloti) agrāk par valstī noteikto pensionēšanās vecumu 64 gadi un 3 mēneši (šobrīd)? Ja var, tad, no kāda vecuma varu doties pensijā?

A
atbild:
27. oktobrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

No 2014. gada pensionēšanās vecums pakāpeniski palielinās par trim mēnešiem, līdz 2025. gadā tas būs 65 gadi. Pensionēšanās vecums ar katru gadu palielinās arī to grupu iedzīvotājiem, kuri pašreiz var pensionēties agrāk, līdz tiek sasniegts vispārējais likumā noteiktais pensijas vecums. Pašreiz tiesības uz ātrāku pensionēšanos ir sievietēm ar invaliditāti uz mūžu ar apdrošināšanas stāžu ne mazāku par 20 gadiem.

1961. gadā dzimušās sievietes ar invaliditāti uz mūžu varēs doties pensijā 65 gadu vecumā, tas ir, kad būs sasniegts vispārējais pensijas vecums.