Kā piemēro PVN atbalstam koksnes brikešu iegādei

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
20. oktobrī, 2022
Kristine Granta

Iesniedzu čeku par brikešu iegādi 365 eiro par tonnu, kompensācijā saņēmu 11,20 eiro. Saulkrastu pašvaldība norēķināja kaut kādu 12 procentu nodokli. Man bija jāsaņem 32,50, ņemot vērā lēmumu, kuru pieņēma valdība!

A
atbild:
31. oktobrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā noteikts: “Mājsaimniecībai, kura mājokli apkurina, izmantojot koksnes granulas vai koksnes briketes, par laikposmu no 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim ir tiesības saņemt valsts atbalstu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, 50 procentu apmērā no izmaksām par 10 tonnu koksnes granulu vai brikešu iegādi par cenu, kas pārsniedz 300 eiro par tonnu bez pievienotās vērtības nodokļa, bet ne vairāk kā 100 eiro par tonnu bez pievienotās vērtības nodokļa.”

Pievienotās vērtības nodoklis koksnes briketēm un granulām ir 12%.

Koksnes briketēm un granulām cenu slieksnis, no kura paredzēts atbalsts, ir 300 eiro par tonnu bez PVN. Cenu virs 300 eiro par tonnu (bez PVN) kompensē 50% apmērā.

Nosakot atbalsta summu (50% no cenas, kas pārsniedz 300 eiro), atbalsta summai pieskaita PVN, kas ir 12%.

Piemēram, ja par briketēm maksājums bez PVN ir 320 eiro, tad atbalsta summa būtu 10 eiro – (320 - 300) : 2. Atbalsta summai pieskaita 12% PVN, kas ir 1,20 eiro. Kopā 11,20 eiro (10 eiro + 1,20 eiro).

Ieteicams pievērst uzmanību rēķinā norādītajām summām, jo atbalsts ir paredzēts kurināmajam, bet ne, piemēram, piegādes transporta izdevumiem.