E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 27647
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Kā amatu klasificē amatu saimē un līmenī

J
jautā:
19. oktobrī, 2022
Maira

Strādāju VSAA, augustā man tika nomainīta amatu saime un līmenis – it kā atbilst 25. saimei un IV līmenim (bija III). Kas nosaka amatu saimi, precīzāk, kas nosaka tos, kuri iekļaujami konkrētajā amatu saimē “Klientu apkalpošana”? Pamatā nodarbojos ar pakalpojumu piešķiršanu (iesniegto dokumentu izvērtēšanu, lēmumu pieņemšanu, izmaksas nodrošināšanu, izmaksas pārbaudi, informācijas sniegšanu valsts un pašvaldību institūcijām saskaņā ar Fizisko personu datu apstrādes likumu, no citām valsts un pašvaldību iestādēm saņemto dokumentu reģistrēšanu un sniegtās informācijas izmantošanu tiesību uz pakalpojumu izvērtēšanā). Saskare tieši ar klientu ir kā jebkurā valsts iestādē strādājošajam (kad klients vēlas kaut ko precizēt, uzzināt), taču tas nav mans pamatpienākums. Ikviens valsts iestādē un pašvaldībā strādājošais kaut kādā veidā ir saistīts ar klientu apkalpošanu. Vai arī visi tie, kuri strādā VID, ir 25. saimē? Kāpēc VSAA visi – gan tie, kuri ikdienā tieši apkalpo klientus, gan tie, kuri veic pakalpojumu piešķiršanas un izmaksas nodrošināšanu, normatīvo aktu izmaiņu ieviešanu un nodrošināšanu, – ir vienā saimē?

A
atbild:
01. novembrī, 2022
Valsts kanceleja
Santa Jirgensone, Komunikācijas departamenta konsultante

Amatu klasificē tajā saimē (apakšsaimē) un līmenī, kura apraksts visprecīzāk atbilst konkrētā amata vai darba aprakstā minētajiem pamatpienākumiem. Norādām, ka 25. saimes IV līmeņa apraksts ietver pienākumus, kas atbilst jūsu minētajiem veicamajiem pienākumiem, piemēram:

  • nosaka tiesības uz institūcijas sniegtajiem pakalpojumiem un izdod administratīvos aktus;  
  • veic administratīvo aktu pārbaudi par klientiem no valsts budžeta izmaksājamiem līdzekļiem;  
  • veic klientiem izmaksājamo summu aprēķinus, to pārbaudi;
  • izskata informācijas pieprasījumus un sagatavo atbildes.

Arī Valsts ieņēmumu dienestā daļa amatpersonu ir klasificētas šajā amatu saimē, kā arī 28. saimē “Kontrole un uzraudzība”.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU