Lasīšanai: 1 minūte

Dzīvokļa izīrēšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. oktobrī, 2022
Kaija

Vai es drīkstu savā īpašumā esošu dzīvokli iznomāt uzņēmumam? Kādi dokumenti ir jānokārto? Vai ir jāmaksā nodoklis par ienākumiem no īres? Kādā apmērā ir attiecīgais nodoklis?

A
atbild:
01. novembrī, 2022

Savā īpašumā esošu dzīvokli jūs drīkstat izīrēt vai iznomāt jebkurai fiziskai vai juridiskai personai.

Par nomas/īres tiesību piešķiršanu rakstveidā ir slēdzams dzīvojamo telpu īres/nomas līgums.

Ņemot vērā izvēlēto īres/nomas modeli, jums jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējam (četri atšķirīgi nodokļa maksāšanas veidi).

Ja jūs reģistrējat paziņoto saimniecisko darbību (nekustamā īpašuma noma/īre), no gūtajiem ienākumiem (īres/nomas) ir maksājams iedzīvotāju ienākuma nodoklis 10% apmērā (neņemot vērā izdevumus).