Ārvalstīs reģistrēta transportlīdzekļa lietošana Latvijā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. septembrī, 2022
Zane Stavra

Labdien! Mēs ar ģimeni pārceļamies atpakaļ uz dzīvi Latvijā. Uz mana vīra vārda Grieķijā ir reģistrēta vieglā automašīna. Vēlamies izmantot šo automašīnu, iebraucot Latvijā. Kā rīkoties, lai auto reģistrētu Latvijā uz tā paša īpašnieka vārda? Vai ir citi varianti, un Latvijā būs iespējams izmantot auto ar Grieķijā veiktu reģistrāciju un iziet tehnisko apskati? Paldies!

A
atbild:
04. oktobrī, 2022

Saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas mājaslapā pieejamo informāciju:

“Lai persona, kuras deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā, ceļu satiksmē izmantotu ārvalstī reģistrētu M1* un N1** kategorijas automobili, maksājams transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis par šo transportlīdzekli.

* M1 kategorija – mehāniskie transportlīdzekļi, kas projektēti un būvēti galvenokārt cilvēku un viņu bagāžas pārvadāšanai un kuros papildus transportlīdzekļa vadītāja sēdvietai ir ne vairāk kā astoņas sēdvietas.
** N1 kategorija – mehāniskie transportlīdzekļi, kas projektēti un būvēti galvenokārt kravu pārvadāšanai un kuru maksimālā masa nepārsniedz 3,5 tonnas.

Nodokļa nomaksu veic e.CSDD. Maksājumu e.CSDD var veikt gan personas, kuras reģistrētas e.CSDD pakalpojumu saņemšanai, gan personas, kuras nav reģistrētas e.CSDD.

Nodokļa maksājuma apmērs tiek aprēķināts atbilstoši Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā noteiktajām likmēm.

Nodokli maksā transportlīdzekļa vadītājs.

Veicot maksājumu e.CSDD, maksātājs norāda nodokļa aprēķinam nepieciešamos datus:

  • transportlīdzekļa uzskaites tehniskos datus atbilstoši transportlīdzekļa ārvalsts reģistrācijas dokumentā norādītajiem;
  • transportlīdzekļa vadītāja datus atbilstoši personu apliecinošajā dokumentā norādītajiem;
  • periodu, kuru transportlīdzeklis tiks izmantots ceļu satiksmē Latvijā.

Pakalpojuma saņemšana e.CSDD pieejama šeit.

Ja transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis (TEN) ir samaksāts, transportlīdzekli drīkst vadīt arī cits vadītājs.”

Savukārt, lai transportlīdzekli reģistrētu uz īpašnieka vārda Latvijā, Jums ir jāvēršas jebkurā CSDD filiālē un jāveic pārreģistrācijas darbības.

Transportlīdzekļa ikgadējo tehnisko apskati CSDD (Latvijā) ir iespējams veikt tikai Latvijā reģistrētajiem transportlīdzekļiem.