Lasīšanai: 1 minūte

Vai ir tiesības atpirkt zemi no pašvaldības

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. augustā, 2022
Aivars

Mantoju dzīvokli (kas apliecina mantošanas tiesības, bet ne īpašuma piederību), taču zem mājas esošā zeme pieder pašvaldībai. Vai šajā gadījumā man ir tiesības atpirkt zemi?

A
atbild:
16. augustā, 2022
Inese Helmane
LV portāls
Latvijas Zvērinātu notāru padome
Zane Ankrava, zvērināta notāre

Zvērināta notāra izsniegtā mantojuma apliecība saskaņā ar MK noteikumu Nr. 618 “Noteikumi par mantojuma reģistra un mantojuma lietu vešanu” 107. punktu apliecina mantinieka mantošanas tiesības, bet neapliecina īpašuma piederību mantojuma atstājējam. Civillikuma 994. pants nosaka, ka par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatā. Tātad mantojuma apliecība ir jāreģistrē zemesgrāmatā, un tad mantinieks kļūst par pilntiesīgu īpašnieku.

Zemi no pašvaldības varēs atpirkt/saņemt īpašumā, ja pašvaldība to piedāvās.