Lasīšanai: 1 minūte

Pārstāvības tiesības

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
26. jūlijā, 2022
Mārcis

Vai var iztikt bez notariāli apstiprinātas pilnvaras, lai pārstāvētu savas māmiņas intereses dārzkopības kooperatīvā sabiedrībā, kur viņa ir kā biedrs? Sabiedrības statūti paredz, ka var nodot balsi ar rakstisku pilnvaru. Vai tā var būt fiziski parakstīta vai elektroniski?

A
atbild:
29. jūlijā, 2022

Kooperatīvo sabiedrību likuma 36. pants noteic, ka biedrs var piedalīties biedru kopsapulcē personiski vai ar pilnvarnieka starpniecību. Pilnvara piedalīties un balsot biedru kopsapulcē izdodama rakstveidā. Pilnvaru pievieno sapulces protokolam.

Tas nozīmē, ka specialā tiesību norma (Kooperatīvo sabiedrību likums) neprasa pilnvarojumu, kas izdots notariālā akta veidā. Likuma norma ir izpildīta, ja šāda pilnvara ir izdota rakstveida dokumenta veidā. Bez šaubām, pilnvaru arī var noformēt elektroniska dokumenta veidā, ja tā izpilda papīra dokumentam izvirzāmās prasības (piemēram, dokuments parakstīts ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu).