TĒMA: Nodokļi

Vai strādājošam pensionāram jāmaksā nodokļi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
20. jūlijā, 2022
Antra

Kādus nodokļus ir jāmaksā par strādājošo pensionāru, kurš sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu? Vai tādi ir vispār jāmaksā?

A
atbild:
27. jūlijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Arī strādājošam pensionāram nodokļi ir jāmaksā. Ja ir noslēgts darba līgums, tad jāmaksā darbaspēka nodokļi (iedzīvotāju ienākuma nodoklis un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas). Ja aprūpes pakalpojuma sniedzējs Valsts ieņēmumu dienestā ir reģistrējies kā saimnieciskās darbības veicējs, nodokļus viņš kā pašnodarbinātais maksā pats.

Darba ņēmējam, kurš sasniedzis vecumu, kas dod tiesības saņemt valsts vecuma pensiju (arī pensiju, kas piešķirta ar atvieglotiem noteikumiem vai priekšlaicīgi), ir mazāka VSAOI likme: kopējā likme 30,02%, no tās darba ņēmēja likmes daļa – 9,25%. Arī pašnodarbinātajam, kurš sasniedzis vecumu, kas dod tiesības saņemt valsts vecuma pensiju (arī pensiju, kas piešķirta ar atvieglotiem noteikumiem vai priekšlaicīgi), likme ir mazāka – 29,36%. Ja pašnodarbinātā ienākums ir mazāks par 500 eiro mēnesī, viņš maksā tikai 10% iemaksas.