Lasīšanai: 1 minūte

Patapinājuma līguma noteikumi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. jūlijā, 2022
Vairis

Labdien! Vēlos noslēgt patapinājuma līgumu par nedzīvojamo telpu. Patapinājuma līgumā plānojam ietvert punktu, ka patapinājuma ņēmējam ir tiesības nodot telpas apakšnomā par maksu. Vai tad, ja man kā telpu īpašniekam nav nekādu pretenziju, ka cilvēks plāno vēlāk par simbolisku samaksu nodot telpas vēl kādam, varam iekļaut patapinājuma līgumā šādu punktu?

A
atbild:
29. jūlijā, 2022
Inese Helmane
LV portāls
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts, LU Juridiskās fakultātes lektors

Patapinājuma līgumu par nedzīvojamo telpu var slēgt, tomēr jāatceras, ka tas ir uzticības līgums un atbilstoši Civillikuma 1952. panta noteikumiem patapinājuma ņēmējs nedrīkst lietu nodot citam.

Vairāk par patapinājuma līgumu publikācijā “Patapinājuma līgums – lietas nodošana lietošanai bez atlīdzības”.