Lasīšanai: 1 minūte

Papildatvaļinājuma izmantošana pārbaudes laikā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. jūlijā, 2022
Liga

Labdien. Vai ir iespējams paņemt darbā papildatvaļinājuma vienu dienu par bērnu līdz 14 gadiem, ja darbā vēl esmu pārbaudes laikā? Šobrīd ir nostrādāti divarpus mēneši, gribu mēneša beigās paņemt papildatvaļinājumu bērna dzimšanas dienā. Vai tas ir iespējams? Vai man pienākas tāda iespēja?

A
atbild:
22. jūlijā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Saskaņā ar Darba likuma 151. panta pirmās daļas 1. un 3. punktu darbiniekam ir tiesības uz papildatvaļinājumu. Likumā nav noteikts aizliegums papildatvaļinājumu izmantot pārbaudes laikā. Tādējādi jums ir tiesības prasīt darba devējam papildatvaļinājuma dienas piešķiršanu.