E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 26767
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
1

Atkritumu konteineru atrašanās vieta

J
jautā:
11. jūlijā, 2022
Ilze

Labdien. Runa ir par atkritumu konteineriem. Daudzdzīvokļu mājā atvēra “Suši bar”, un pie durvīm, zem dzīvokļu logiem, pie pašas sienas, tika novietoti divi atkritumu konteineri speciāli viņiem, kas bieži nelabi ož. Vai tas ir pieņemami un nav pārkāpti noteikumi? Ir bijusi policija, kas nedeva rezultātus.

A
atbild:
13. jūlijā, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Atkritumu konteineru izvietojumu teritorijā nosaka pašvaldības ar saistošajiem noteikumiem par teritorijas plānošanu, izmantošanu un apbūvi. Minimālās prasības, kuras ir jāiestrādā pašvaldību saistošajos noteikumos, ir noteiktas 2013. gada 22. maija Ministru kabineta noteikumu Nr. 240 “Vispārīgie teritorijas plānošanas, izmantošanas un apbūves noteikumi” 8.5. nodaļā. Tur teikts:

Plānojot atkritumu tvertņu novietņu izvietojumu, izvērtē funkcionālos, higiēniskos un estētiskos aspektus, kā arī apkārtējās apbūves raksturu. Jaunās apbūves teritorijās no atkritumu tvertņu novietnes laukuma malas ievēro šādus attālumus:

  • 170.1. ne tuvāk par 10 m no daudzdzīvokļu mājas fasādes ar logiem;
  • 170.2. ne tuvāk par 20 m no izglītības iestādes ieejas, bērnu rotaļu laukuma vai atpūtas zonas;
  • 170.3. ne tuvāk par 5 m no saglabājamu koku stumbriem;
  • 170.4. ne tuvāk par 1,5 m no zemes vienības robežas, izņemot gadījumu, ja saņemts blakus esošās zemes vienības īpašnieka saskaņojums;
  • 170.5. ne tālāk par 100 m no visattālākās ieejas dzīvojamā mājā vai publiskā ēkā.
  • 171. Aprēķinot atkritumu savākšanas laukuma kopējo platību, vienai tvertnei paredz vismaz 2 m2 un ņem vērā specializētā transportlīdzekļa ērtu piekļūšanu atkritumu tvertnēm.

Meklējot atbildi par atkritumu konteineru novietošanu atbilstošu konkrētas pašvaldības saistošajiem noteikumiem, vispirms ieteiktu griezties pie nama apsaimniekotāja. Ja tiek pārkāpti noteikumi un atkritumu konteineru atrašanās vieta netiek mainīta, ieteiktu griezties vietējā pašvaldībā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 200 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU