Lasīšanai: 1 minūte

Lai īpašumu pārdotu, tas ir jāieraksta zemesgrāmatā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. jūlijā, 2022
Anna

Labdien! Vai īpašniekam ir tiesības pārdot lauku īpašumu, kura zeme (2,3 h) ir tikai ilgtermiņa nomā un kurš nav noformēts zemesgrāmatā? Paldies!

A
atbild:
07. jūlijā, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Saskaņā ar Civillikuma 994. pantu par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatā. Tātad, lai īpašumu pārdotu, tas vispirms ir jāieraksta zemesgrāmatā.