Lasīšanai: 1 minūte

Transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
20. jūnijā, 2022
Karolina

Labdien. Ja šoferi, esot alkohola reibumā un bez tiesībām, apstādināja policija, kurš drīkst savākt mašīnu, lai to neaizvestu uz sodstāvlaukumu?

A
atbild:
14. jūlijā, 2022

Spēkā esošais tiesiskais regulējums neparedz administratīvā pārkāpuma rīka (autotransporta vienības) nodošanu trešajai personai pēc pārkāpuma fiksēšanas. Tas nozīmē, ka, konstatējot autovadītāja izelpā alkohola koncentrāciju augstāku, kā to pieļauj normatīvie akti, transportlīdzeklis, pamatojoties uz amatpersonas lēmumu, tiks pārvietots uz specializētu autostāvvietu, kā to paredz Administratīvās atbildības likuma 111. panta 2. daļa.