Lasīšanai: 1 minūte

Autovadītāja stāžā neieskaita laiku, kurā tiesības atņemtas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
18. jūnijā, 2022
Trubaskops

Labdien! 2010. gada janvārī nokārtoju tiesības, 08.2010. tiku pieķerts, vadot automašīnu alkohola reibumā. 09.2020. nokārtoju CSDD eksāmenus un tiku pie tiesībām. Kāds ir mans vadītāja stāžs?

A
atbild:
29. jūnijā, 2022
Sandis Zellis
jurists

Atbilstoši ar Ceļu satiksmes likuma 26. panta trešajai daļai transportlīdzekļa vadītāja stāžu skaita ar brīdi, kad persona saņem attiecīgas kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību. Savukārt minētā likuma 29. panta ceturtā daļa noteic, ka laika periodu, uz kuru transportlīdzekļa vadītājam ir atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, neieskaita vadītāja stāžā. Ievērojot minēto, jūsu vadītāja stāžs ir aptuveni 2,5 gadi.