Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai var saņemt pārmaksāto nodokli, ja strādā bez algas nodokļa grāmatiņas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
15. jūnijā, 2022
Inga

Labdien! Ja vasarā divus mēnešus strādāju bez algas nodokļa grāmatiņas, vai nākamajā gadā, iesniedzot gada ienākuma deklarāciju, būs iespējams saņemt nodokļa atmaksu?

A
atbild:
20. jūnijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja strādā pie darba devēja vispārējā nodokļu maksāšanas režīmā, tad darba devējs no algas maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli 20% (vai 23%, ja nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa) un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Ja algas nodokļa grāmatiņa netiek iesniegta, tad ienākumiem tiek piemērots iedzīvotāju ienākuma nodoklis 23% apmērā. Tādā gadījumā, nākamajā gadā no 1. marta līdz 1. jūnijam iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, var saņemt atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļu.