Dokumentu noraksta iegūšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. jūnijā, 2022
Andrejs Garkuls

Vēršos pie jums, jo nezinu, ko iesākt. Pilsone X tur pie sevis manu līgumu ar Holandes kompāniju “Shell”, kura savukārt man prasa līguma datus. Līgums ir uz mana vārda, un persona X to nevar nekādā veidā izmantot. Jau divas reizes nosūtīju viņai uz darbavietu ierakstītu vēstuli ar lūgumu nosūtīt man līguma skenētu kopiju pa e-pastu vai citādi. Diemžēl neesmu saņēmis nekādu atbildi. “Shell” pārstāve man jautā, kādēļ iepriekšminētajai personai nepieciešams šis līgums, kuru viņa nevar pati izmantot, jo nav nedz investitore, nedz finansiālā mantiniece. Šī līguma kopija paātrinātu lietas gaitu. Ko man darīt, lai pamudinātu pilsoni X tomēr izsniegt man vajadzīgos datus, kas viņai ir pilnīgi lieki? Vai man vajadzētu iesniegt prasību administratīvajā tiesā? Būšu jums ļoti pateicīgs par padomu.

A
atbild:
14. jūnijā, 2022

Vispirms jums būtu jāvēršas pie otras līgumslēdzēju puses (Holandes kompānijas “Shell”) ar lūgumu izsniegt jums līguma norakstu vai kopiju. Ja jūs varat pierādīt tiesai, ka persona X ir ieguvusi minēto līgumu un to neizsniedz pēc jūsu pieprasījuma, jums ir tiesības vērsties vispārīgās jurisdikcijas tiesā ar pieteikumu par dokumenta izsniegšanu.