TĒMA: Mājoklis

Vai drīkst meklēt mājas pārvaldnieku “no malas”

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. jūnijā, 2022
Anna

Labdien! Mūsu mājā ir DZĪKS, un līdz šim DZĪKS valdes locekle veica arī pārvaldnieka pienākumus. Taču tagad DZĪKS valde meklēs pārvaldnieku no malas: vai nu apsaimniekošanas firmu, vai individuālo pārvaldnieku ar sertifikātu. Vai DZĪKS valde drīkst slēgt līgumu ar pārvaldnieku no malas? Vai tas nav lēmums, kurš jāpieņem dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē un pēc kura drīkst slēgt līgumu ar pārvaldnieku no malas?

A
atbild:
02. jūnijā, 2022
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Atbildi uz šo jautājumu, iespējams jāmeklē konkrētā DZĪKS statūtos un iedzīvotāju iepriekš notikušo kopsapulču protokolos. Varbūt DZĪKS valde drīkst bez dzīvokļu īpašnieku kopsapulces lēmuma nolīgt māju pārvaldīšanas un apsaimniekošanas darbību realizēšanai nepieciešamos darbiniekus vai uzņēmumus. Ja DZĪKS pati juridiski turpina māju pārvaldīšanu, bet no malas tiek nolīgti tikai atsevišķu nepieciešamo pakalpojumu sniedzēji, tad tā nav mājas pārvaldītāja maiņa.