E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 26353
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis

Atkritumu konteineru novietojums

J
jautā:
20. maijā, 2022
Karīna

Labdien! Kā rīkoties, ja atkritumu konteineri, kas pieder divām dažādām dzīvojamām mājām, pēc RNP rīkojuma tika izvietoti vienai mājai piederošajā teritorijā, nevis katrai savā? RNP telefoniski apsolīja situāciju izvērtēt, bet nekas netika darīts arī pēc diviem zvaniem. Izlasīju jūsu portālā, ka 75% mājas iedzīvotāju jānobalso par to pārvietošanu, bet kādā veidā šo lēmumu var iesniegt RNP, lai tas tiktu izpildīts? Informāciju par mūsu mājai piederošo teritoriju ieguvām vietnē kadastrs.lv. Vai nepieciešami vēl kādi argumenti? Jau iepriekš pateicos par atbildi.

A
atbild:
25. maijā, 2022
SIA „Rīgas namu pārvaldnieks”
Una Grenevica, Komunikācijas nodrošinājuma nodaļas vadītāja

Atkritumu konteineru laukumi tiek apvienoti, lai reducētu tiem paredzēto teritoriju un tie atrastos vietā, kur atkritumu apsaimniekotājiem būtu iespējams piebraukt un iztukšot konteineru. Šādos gadījumos dzīvokļu īpašniekam vēlams sazināties ar savas mājas pilnvaroto personu, lai vienotos par racionālāko risinājumu atkritumu konteineru novietošanai vai to atdalīšanu no līdzās esošās daudzdzīvokļu ēkas un paziņotu par to apsaimniekotājam, taču tas nav ilgtermiņa sakārtotas vides risinājums.

Lasītāja aprakstītais kopības lēmums attiecas uz slēgtu konteineru novietņu izveidi, nevis uz esošo konteineru novietošanas lokāciju vai to apvienošanu ar blakus esošo daudzdzīvokļu ēku.

Ņemot vērā, ka Rīgas daudzdzīvokļu ēku iekšpagalmi ir projektēti vairāk nekā pirms pusgadsimta, tie nav paredzēti ne mūsdienu automašīnu izmēriem, nedz to daudzumam, līdz ar to atkritumu apsaimniekotāju specializētajām automašīnām ir sarežģīti, dažkārt pat neiespējami piebraukt atkritumu konteineriem. Jāņem vērā, ka, projektējot iekšpagalmus, nebūt nebija aktuāli vairāki konteineri, kas ietvertu atkritumu šķirošanu. Lielākām ēkām konteineriem tika atvēlēta neliela asfaltēta “kabatiņa” vai nobruģēts laukums pie daudzdzīvokļu ēkas gala sienas. Šobrīd ikdienas ieradumi attiecībā uz atkritumu daudzumu ir mainījušies, turklāt papildus ir iespējams tos šķirot, līdz ar to konteineru daudzums ir pieaudzis.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” sadarbībā ar Rīgas pilsētas būvvaldi strādā pie risinājuma tipveida atkritumu konteineru novietnēm, lai to izbūve būtu pieejamāka pēc iespējas lielākam skaitam klientu un tās varētu izbūvēt konkrētas ēkas pieguļošajā teritorijā vai pat kvartāla ietvaros, lai veidotu vienotu un ekonomiski izdevīgu vidi.

Kopības vai mājas pilnvarotās personas lēmumus var iesniegt elektroniski, rakstot uz e-pastu rnparvaldnieks@rnparvaldnieks.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU