TĒMA: Mājoklis

Mājas parāds

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. septembrī, 2022
Ingrīda

2020. gadā iegādājos dzīvokli daudzdzīvokļu mājā Rīgā, dzīvoklis ir bez parādiem un apgrūtinājumiem. Māju apsaimnieko “Rīgas namu pārvaldnieks”, ar kuru ir noslēgts līgums. Šīgada augustā saņēmu dzīvoklim adresētu vēstuli – rēķinu no “Rīgas ūdens” –, kurā minēts, ka mājai ir parāds vairāk nekā 6000 eiro apmērā. Šādas vēstules ir saņēmuši visi iedzīvotāji. Nav sniegti nekādi paskaidrojumi. Kur meklēt risinājumu šajā situācijā?

A
atbild:
14. septembrī, 2022
SIA „Rīgas namu pārvaldnieks”
Una Grenevica, Komunikācijas nodrošinājuma nodaļas vadītāja

Šīs parādsaistības ir izveidojušās, pirms SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārņēma konkrēto daudzdzīvokļu ēku apsaimniekošanā. Diemžēl, pērkot dzīvokļa īpašumu, nereti nav iespējams apzināt reālās kopīpašuma parādsaistības, līdzīgi kā tas ir situācijā ar transportlīdzekļiem, kam nav iespējams veikt ikgadējo tehnisko apskati vai īpašnieka maiņu, nenomaksājot parādsaistības. Ņemot vērā, ka detalizētāks situācijas izklāsts sastāv arī no sensitīvas informācijas, dzīvokļa īpašniece ir aicināta vērsties pie apsaimniekotāja, sūtot elektroniski parakstītu vēstuli uz e-pasta adresi: rnparvaldnieks@rnparvaldnieks.lv.