TĒMA: Tieslietas

Normatīvajos aktos šobrīd nav noteikta prostitūcijas definīcija

J
jautā:
10. jūnijā, 2020
Santa

Vai naudas piedāvāšana par seksuālu pakalpojumu ar iespēju personai piekrist vai atteikt ir tas pats, kas prostitūcija, kad seksuālo pakalpojumu sniedzējs nosaka samaksu par savu pakalpojumu?

A
atbild:
15. jūnijā, 2020
Olga Lauva
juriste

Šobrīd normatīvajos aktos nav noteikta prostitūcijas definīcija, bet tā tiek interpretēta kā seksuālo pakalpojumu sniegšana par samaksu. Latvijā prostitūcija ir legāla un tiek regulēta saskaņā ar 2008. gada 22. janvāra Ministru kabineta noteikumiem Nr. 32 “Prostitūcijas ierobežošanas noteikumi”.

Prostitūcija Latvijā nav aizliegta, tomēr tā ir ierobežota.

Personai atļauts piedāvāt vai sniegt seksuālos pakalpojumus par maksu tikai dzīvojamā telpā, kura ir tās īpašums vai par kuru tā ir noslēgusi īres līgumu. Dzīvojamā telpa nedrīkst būt tuvāk par 100 metriem no izglītības iestādes vai baznīcas. Tāpat šos pakalpojumus nedrīkst sniegt dzīvojamā telpā, kurā atrodas nepilngadīgais vai kāda cita šajā telpā vai mājā dzīvojoša persona pret to iebilst.

Personām ir aizliegts apvienoties grupās, lai piedāvātu un sniegtu seksuālos pakalpojumus par maksu, kā arī pieņemtu pasūtījumus seksuālo pakalpojumu sniegšanai par maksu.

Seksuālos pakalpojumus aizliegts piedāvāt un reklamēt internetā, presē un citos plašsaziņas līdzekļos, kā arī izmantojot citu personu starpniecību. Tāpat izklaides un atpūtas iestāžu vadītājiem ir jānodrošina, lai šajās iestādēs netiktu piedāvāti, sniegti un saņemti seksuālie pakalpojumi par maksu.

Ar prostitūciju aizliegts nodarboties nepilngadīgai personai.

Par prostitūcijas ierobežošanas noteikumu pārkāpšanu persona var tikt saukta gan pie administratīvās atbildības, gan kriminālatbildības.