TĒMA: Mājoklis

Kā atslēgt ūdeni tikai vienā dzīvoklī

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
11. maijā, 2022
Maris

Labdien! Es kopā ar ģimeni esmu uz nenoteiktu laiku izbraucis no valsts. Atstājām savu dzīvokli, kurā neviens neuzturas. Aizbraucām janvāra sākumā, bet janvāra beigās saņēmām e-pastu, ka no marta mainās noteikumi, kuru dēļ vēlamies atslēgt ūdeni, kamēr neuzturamies dzīvoklī. Ūdens apsaimniekotājs atsūtīja ziņu, ka tas ir maksas pakalpojums un var atslēgt ūdeni, lai paziņojam, kurš varēs ielaist īpašumā. Skaidrs. Maksāsim. Bet lieta tāda, ka neesam nevienam atstājuši īpašuma atslēgas. Vai tad ūdens apsaimniekotājiem nav jābūt iespējai atslēgt ūdeni, neieejot mūsu īpašumā? Vai man ir pienākums braukt uz Latviju, lai ielaistu dzīvoklī? No ūdens apsaimniekotāja saņēmu atbildi: ja nevaram ielaist īpašumā, tad būs jāturpina maksāt par ūdens zudumiem. Paldies!

A
atbild:
19. maijā, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Ūdens piegādi var atslēgt tad, ja tas ir tehniski iespējams tikai šim vienam dzīvoklim un neskar pārējos dzīvokļu īpašniekus. Parasti daudzdzīvokļu mājai atslēgt ūdeni var tikai visiem dzīvokļiem kopā. Atslēgt ūdeni konkrētam dzīvoklim parasti var, tikai ieejot dzīvokli un noslēdzot krānus, kas atrodas uz stāvvadu atzariem.

Šajā jautājumā jums būtu jāvēršas pie nama pārvaldnieka.