Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma ilgums personai ar invaliditāti

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. maijā, 2022
Ilze

Labdien! Cik ilgs atvaļinājums pienākas strādājošam otrās grupas invalīdam?

A
atbild:
19. maijā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likums ikvienam nodarbinātajam paredz tiesības uz ikgadēju darba devēja apmaksātu četru kalendāra nedēļu atvaļinājumu, neskaitot svētku dienas, viena darba gada laikā. To var izmantot vienlaidus vai pa daļām tā, lai viena atvaļinājums daļa nav īsāka par divām kalendāra nedēļām. To nosaka Darba likuma 149. pants.

Personai piešķirtais sociālais statuss – invaliditāte – ikgadējā atvaļinājuma ilgumu nemaina, ja vien darba devējs nav paredzējis papildu sociālās garantijas iekšējā dokumentā, piemēram, koplīgumā vai sociālo garantiju nolikumā vai citā.