Par parādu piedziņu parādniekam ir jārunā ar savu tiesu izpildītāju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
11. aprīlī, 2022
Madara

Labdien! Ja draugam ir noslēgta vienošanās ar Uzturlīdzekļu garantiju fondu, vai tiesu izpildītājs var ņemt nost daļu algas? Tiesu izpildītājs ņem nost naudu citā sakarā.

A
atbild:
24. aprīlī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jautājumā sniegtā informācija liecina, ka jūsu draugam ir vairākas nenokārtotas parādsaistības. Tas nozīmē, ka tiesu izpildītājs, kura lietvedībā atrodas parādu piedziņas lieta, kurā kreditors nav Uzturlīdzekļu garantiju fonds (ar ko ir noslēgta vienošanās par parāda pakāpenisku dzēšanu), bet ir cits kreditors, ir tiesīgs šo citu parādu piedzīt.

Jāņem vērā, ka tiesu izpildītājs pats ar parādnieka naudas līdzekļiem nedarbojas un nezina, kādu naudu kontā cilvēks saņem. Ieturējumus veic darba devējs un/vai kredītiestāde (banka), kurā ir parādnieka konts, jo tiesu izpildītājs ir nosūtījis tiem rīkojumu par ieturējumu veikšanu.

Ja situācija šķiet nesaprotama, jūsu draugam ir jāvēršas pie tiesu izpildītāja un visas neskaidrības jāizrunā, un, iespējams, jāvienojas par citu parādsaistību dzēšanas kārtību.