Lasīšanai: 1 minūte

Barjeras uzstādīšana

J
jautā:
04. aprīlī, 2022
Ingerts

Labdien! Lauksaimniecības zeme tika transformēta uz privātmāju apbūves zemesgabaliem. Tika izbūvēts piebraucamais ceļš, kurš šobrīd ir atsevišķa īpašuma vienība ar kadastra numuru un skaitās mūsu privātīpašums. Vai iebraukšanu jaunajā ciematā varam ierobežot ar mehānisku vai automātisku barjeru, ļaujot teritorijā iekļūt un izkļūt tikai apbūves gabalu saimniekiem. Ar ko šādas barjeras uzstādīšana ir jāsaskaņo? Paldies!

A
atbild:
27. aprīlī, 2022
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Indra Dogādova, zvērināta advokāte

Sakarā ar to, ka tā ir ieeja īpašumā un barjera norobežo privātīpašumu, tās uzstādīšana nav jāsaskaņo. Ja tas būtu kopīpašums, tad barjeras uzstādīšana būtu jāsaskaņo ar kopīpašumiem, balsojot par to atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likumam.