Lasīšanai: 1 minūte

Vai var mantot īpašumu, uz kuru savulaik nav pieteikušies mantinieki

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
26. martā, 2022
Diāna

Meklējot savus radiniekus, esmu atradusi informāciju, ka manam vecvectēvam ir piederējis īpašums, kas izsludināts “Latvijas Vēstnesī” 1931. gadā kā mantojums, uz kuru lūdza atsaukties mantiniekus. Vecvectēvs ir miris 1929. gadā, bet neviens uz mantojumu nav pieteicies. Vai ir kāda iespēja noskaidrot informāciju par īpašuma tālākajiem pārvaldītājiem un tiesības to atgūt? Un, ja iespēja pastāv, cik sarežģīts varētu būt process? Paldies!

A
atbild:
17. maijā, 2022

Jautājumā aprakstītais laika periods ( 1929.–1931. gads) ir attiecināms uz laiku pirms Latvijas Republikas Civillikuma pieņemšanas (1937. g.).  Šajā periodā Latvijas teritorijā bija ļoti sadrumstalota tiesību sistēma, kas balstījās uz Krievijas un/vai Vācijas tiesību aktiem. Informāciju par šībrīža īpašumtiesībām (t.sk. arī vēsturiskajiem datiem) jūs varat iegūt valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā. Mantojuma atgūšana nav iespējama termiņu notecējuma dēļ.