Lasīšanai: 1 minūte

Ceļa zīmes uzstādīšana

J
jautā:
16. martā, 2022
Kaspars

Labdien! Vēlamies pie mājas uzstādīt ceļa zīmi “Stāvēt tikai ar atļaujām”. Kur ir jāvēršas ar šādu jautājumu?

A
atbild:
13. aprīlī, 2022

Ja runa ir par daudzdzīvokļu namu (kur kopīpašuma izmantošanas tiesības ir dzīvokļu īpašnieku kopībai), tad vispirms jums ir jāsasauc dzīvokļu īpašnieku kopība (kopsapilce) un jāpieņem šāds lēmums. Skatīt Dzīvokļa īpašuma likuma 16. panta 2. daļas 2. punktu un 17. panta 7.1 punktu).

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 38. panta 2. daļu satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu izvietošanu, uzstādīšanu un noņemšanu veic ceļa pārvaldītājs atbilstoši saskaņotajai projekta dokumentācijai vai saskaņojot ar Latvijas Valsts ceļiem. Saskaņojums par satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu izvietošanu, uzstādīšanu un noņemšanu attiecas uz atbilstību standartiem ceļu satiksmes drošības jomā.