Lasīšanai: 1 minūte

Kā izmaksā bezdarbnieka pabalstu

J
jautā:
07. martā, 2022
Vineta

Labdien. Kā tiek aprēķināts bezdarbnieka pabalsta izmaksas mēnesis? Ja mana bezdarbnieka statusa pirmā diena ir, piem., 18. datumā, tad pirmais mēnesis ir līdz kalendārā mēneša beigām vai kāds konkrēts dienu skaits, piem., 30 dienas, tas būtu – pabalstu izmaksā 8x30 dienas?

A
atbild:
10. martā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieka pabalstu izmaksā par iepriekšējā mēneša bezdarba periodu. Izmaksājamā pabalsta apmērs ir atkarīgs no dienu skaita mēnesī, par kuru pabalsts tiek maksāts. Piemēram, ja bezdarbnieka pabalsts piešķirts no 18. marta, tad aprīlī tiks izmaksāts pabalsts par iepriekšējā mēneša bezdarba periodu no 18. līdz 31. martam.