Lasīšanai: 1 minūte

Vai minimālas izmaiņas ēkas gabarītos prasa koriģēt būvprojektu

J
jautā:
03. martā, 2022
Romāns

Labdien! Plānoju nodot ekspluatācijā savrupmāju (otrās grupas viena dzīvokļa dzīvojamo ēku), kuru uzcēlu pats saviem spēkiem. Vai normatīvie akti vai prakse nosaka būvju parametru pieļaujamās novirzes un pielaides no būvprojekta (piemēram: ± 5–10%)? Proti, vai pat minimālas izmaiņas ēkas gabarītos, kas tomēr var mainīt būvapjomu, prasa labojumus projektā un saskaņojuma ar būvvaldi? Protams, tas attiecas uz situāciju, kad atkāpes neietekmēja vietējo TIAN ievērošanu (piemēram: pēc apbūves blīvuma, augstuma utt.).

A
atbild:
17. martā, 2022
Rīgas dome
Kaspars Līcītis, Zīmola un komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Pirms mājas nodošanas ekspluatācijā ir jāizsauc mērnieks, kurš sagatavo ēkas/būves ģeodēzisko izpilduzmērījumu. Tas jāiesniedz izvērtēšanai Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā. Tad arī būs redzams, vai atkāpes ir būtiskas un nepieciešamas būvprojekta izmaiņas vai nav.