Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ārlietas

Pirmpirkuma tiesību īstenošana izsoles gadījumā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. februārī, 2022
hugo

Cilvēka XX īpašums ir izlikts izsolē. Piedzinējs: SIA YY. Vai pašvaldība saglabā tiesības uz pirmpirkumu, ja izsolē uzvar fiziska persona?

A
atbild:
31. maijā, 2022

Izsoles būtība un jēga ir iegūt augstako cenu par izsolāmo īpašumu. Tādējādi pēc izsoles izziņošanas (Civilprocesa likuma 606. panta izpratnē) arī pašvaldība ir tiesīga piedalīties izsolē un solīt. Pirmpirkuma tiesību īstenošana izsoles gadījumā nav pamatota.