Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ārlietas

Par to, kad ārvalstī dzīvojošu Latvijas pilsoni var deportēt, jājautā šīs valsts kompetentajām iestādēm

J
jautā:
14. septembrī, 2024
Oļegs

Ja Latvijas pilsonis dzīvo citā Šengenas zonas valstī bez derīgas pases, vai viņš var tikt deportēts?

A
atbild:
17. septembrī, 2024

Diemžēl uz šo jautājumu nevaram sniegt konkrētu atbildi, jo neskaidrojam citu valstu normatīvos aktus.

Kā norāda Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, jautājums jāadresē attiecīgās valsts kompetentajām iestādēm.

Tāpēc varam atsaukties tikai uz jums jau iepriekš sniegto atbildi par to, kāda ir atšķirība starp deportēšanu un izraidīšanu, kā arī LV portāla publikāciju “Brīvprātīgi vai piespiedu kārtā – kādos gadījumos un kādā veidā notiek ārzemnieku izraidīšana no Latvijas”.

Proti, katra valsts savos tiesību aktos nosaka savu kārtību, kādā persona var tikt deportēta vai izraidīta, tostarp to, kādos gadījumos tas tiek darīts.